25. 11. 2021

ANTARCTICA

Journey to Antarctica’s highest mountain and the South Pole

“This is a sporting venture, we don’t think of ourselves as Amundsen’s or Scott’s – that time is gone, rather we are going to pay homage to these masters and heroes with admiration,” says polar explorer and director Peter Horky. “It also looks like, if all goes well, we should arrive at the South Pole exactly on the day 110 years after Amundsen got there and a few weeks after Robert Falcon Scott,” he adds.

Peter has already reached the North Pole, crossed Greenland on skis, wandered to the Cold Pole in Siberia (the coldest inhabited place in the world) where he experienced temperatures of -53 degrees Celsius in a tent. The coldest measured temperature here was -73.2 degrees Celsius) or he was the first person in the world to cross the frozen Mongolian lake Khovsghol. If he succeeds in this year’s expedition, he will be the first Czech to reach the three poles.

12. 01. 2022

Zpátky v civilizaci – nikdo není sám

Všichni známe ta slavná jména velkých polárníků…ale proč se nemluví o členech jejich expedic? Je tu asi poslední pozdrav z cesty na “planetu Antarktida”.

05. 01. 2022

Vězněm na Antarktidě

To si tak v jednom vstupu do rádia pochválíte izolaci Antarktidy od Covidu a sociálních sítí a šup, už vám nemoc zasáhne do života.

01. 01. 2022

Pozdrav z pólu

Novoroční pozdrav z nejjižnějšího bodu naší planety. Jižní pól je dobyt! 🙂

28. 12. 2021

Prý je to na palici

Putování po antarktickém platu je prý na palici – já to ale miluju – ten útěk do vlastní hlavy a přemýšlení třeba o úžasném kontinentu jménem Antarktida. Blížíme se k jižnímu pólu, už mám po krk sušen…

25. 12. 2021

Vánoční pozdrav

Vánoční pozdrav ze startu polárního pochodu k jižnímu pólu. Nevím, jak jste včera trávili Štědrý den vy, my jsme s Vaškem Pištorou vyrazili na lyžích na jižní pól. Hezké vánoční svátky všem!

21. 12. 2021

Setkání s celebritou

Příšerně dlouhé a nudné čekání na možnost odletět z Base Campu Mt. Vinson má i své pozitivní stránky. Jednou z nich jsou i setkání se zajímavými lidmi. Že ale zrovna tady potkám velkou světovou televi…

17. 12. 2021

Nahoře na hoře

Kdyby se vám zdál Mount Vinson, nejvyšší hora Antarktidy, se svými bezmála 5000 metry moc nízká, dejte si ji dvakrát. Další zprávy z Antarktidy jsou tu!

13. 12. 2021

Útěk před bouří

Další zprávy z Antarktidy jsou pojmenované “Útěk před bouří”, tak asi chápete, že tentokrát tak pozitivní nejsou… Ale jak praví staré polárnické heslo: “Polárník nemá nikdy problém.”

08. 12. 2021

Konečně Antarktida

Po dlouhém letu z Evropy do Jižní Ameriky, nekonečných kontrolách v Chile a 5 denní karanténě na hotelu v Patagonii jsem konečně na Antarktidě…

25. 11. 2021

Na nejvyšší horu Antarktidy a jižní pól

Tisková zpráva

Období od 1.12. 2021 až do ledna 2022 plánují Petr Horký a Václav Pištora strávit v Antarktidě. Nejprve chce Petr Horký vystoupat na nejvyšší vrchol Antarktidy Mount Vinson (4892mnm) a následně by se…