25. 01. 2019

BALKÁN

natáčení s Adamem Ondrou

V roce 2017 mi zavolal dramaturg (a folkový muzikant!) brněnského televizního studia Ivo Cicvárek, že by rádi udělali seriál s fenomenálním lezcem Adamem Ondrou na Balkáně, a jestli bych to chtěl režírovat. No jasně že ano!

Takže rok 2018 a ještě začátek 2019 jsme projezdili Balkánské hory křížem krážem. Já vím, že už vám to asi spousta lidí řekla, ale balkánské hory jsou nádherné. Málokdo si je skutečně projede. Tím, že na každém místě, kde se lezlo a natáčelo, čekali na Adama a náš štáb místní lezci, dostali jsme se na parádní lokality. Kdyby to takhle vypadalo třeba v Kanadě, byl by důvod kvůli tomu jezdit do Kanady – nevím, jestli to nevysvětluji složitě jako hotentot, ale chci tím vlastně říct, že máme u nosu, za humnama (a za pár korun!) fantastickou přírodu, nádherné lezecké i filmařské a fotografické lokace – ale kdo z vás tam jezdí, dámy a pánové, kdo z vás to má?!

Nádherná práce, někdy až na čtyři kamery, kdy například v chorvatské Paklenici dva kameramani (Bernardo Gimenez a Honza Šimánek) viseli na lanech v šílených výškách a točili detaily, Pavel Otevřel ze země a ze stativu celky, Petr Juračka kolem toho lítal dronem a já jim všem kecal do práce, že to chci jinak, a výš, a hloubějc a nebojte se, a spusťte se…..asi si to dokážete představit, prostě nádhera! Seriál je natočen, teď sedím denně ve střižně s Petrem Svobodou střihačem a skládáme jednotlivé díly. Snad ještě v roce 2019 by to mělo jít i do vysílání České televize!